Program Elektrotechnika, energetika a management ti nabízí komplexní znalosti z oblasti výroby, přenosu a prodeje energie.

Zajímá tě, jak funguje elektromobil, proč potřebujeme různé druhy elektráren nebo chceš být u vývoje nových technologií pro výrobu elektřiny? Zajímá tě, kolik to všechno stojí?

V průběhu pěti let získáš špičkové vzdělání v oboru elektrotechnické výroby, elektrických strojů, přístrojů a pohonů, oblasti elektroenergetiky a oblasti ekonomiky a managementu v elektrotechnické výrobě a energetice.

Bakalářské studium se dělí na dvě zaměření – technické a technicko-ekonomické. Na ně navazují čtyři magisterské specializace, jedna technicko-ekonomická a tři technické. Z obou bakalářských zaměření lze jít na libovolnou navazující magisterskou specializaci EEM.

Profil absolventa

Naši studenti se uplatňují po bakalářské etapě zejména na juniorských pozicích jako projektanti, konstruktéři a analytici v energetických firmách.

Pokud budeš pokračovat v magisterském studiu, můžeš pracovat jako provozní inženýr v elektrárně, finanční analytik pro energetické firmy, nebo pracovat na rozvoji elektromobility nebo elektrizační sítě.

V případě všech variant také získáš solidní ekonomický základ, takže získáš velkou konkurenční výhodu. Jako manažer budeš rozumět technické i ekonomické problematice své firmy.

Bakalářské studium – bez elektřiny to nejde!

Bakalářskou etapu můžeš studovat ve specializaci Aplikovaná elektrotechnika a Elektrotechnika a management

V prvním ročníku obou specializací se naučíš solidní základy z matematiky a fyziky, abys na ně navázal/a v druhém a třetím ročníku. Pochopíš, jak funguje výroba elektřiny, jak funguje elektromotor, jak vyrobit tištěný spoj a jak elektřinu přenést na dálku. Také pochopíš, co se stane, když nastane blackout a jak mu zabránit. 

Od druhého ročníku už můžeš přemýšlet nad bakalářskou prací, na které můžeš dělat i v rámci spolupráce na katedrách, popř. s firmami. Získej pracovní výhodu a zkušenosti již během studia!

Magisterské studium – staň se expertem!

Magisterské studium můžeš studovat ve čtyřech navazujících specializacích programu EEM, a to Elektrické pohony, Elektroenergetika, Management energetiky a elektrotechniky a Technologické systémy.  

Během dvou let si prohloubíš znalosti z bakalářského studia a naučíš se je prakticky používat. V rámci diplomové práce můžeš dělat na projektu s budoucím zaměstnavatelem nebo ve vlastní firmě. Pracovních nabídek budeš mít ještě před ukončením magisterského studia víc než dost.

Po absolvování libovolného EEM magisterského zaměření se staneš špičkovým odborníkem v široké paletě oborů, o které se firmy perou. Naši absolventi poměrně rychle přecházejí v energetických firmách do seniorských a vedoucích pozic. Největší výhodou našeho oboru je především šířka a hloubka získaných znalostí. V neposlední řadě část studentů pokračuje v doktorských programech a nalézá uplatnění v některém z nově vybudovaných vědecko-výzkumných center v ČR i v zahraničí.