Informace k přijímacímu řízení:

BAKALÁŘSKÝ PROGRAM

MAGISTERSKÝ PROGRAM

 

FAQ:

Můžu do praxe už po bakalářském studiu?

Naši studenti nastupují do juniorských pozic již po ukončení bakalářského studia. Doporučujeme ovšem pokračovat v magisterském programu EEM libovolného zaměření, kde student prohloubí své znalosti v daném odvětví.  

Jaké je uplatnění absolventa?

Jako inženýr se solidními znalostmi a rozhledem v technice v kombinaci s ekonomikou budeš mít všude dveře otevřené. Oproti ekonomům budeš rozumět technické stránce firmy a s techniky vymyslíte, jak nejlépe váš produkt prodat. 

Jak zvolit zaměření už v bakalářském studiu?

Pokud porovnáme průchody obou speclializací, zjistíme, že se od sebe liší jen pár předměty a až v pozdějším ročníku, první dva roky jsou téměř totožné. Pokud už teď víš, že by tě bavily víc technické předměty a v magisterském studiu si vybereš jednu ze třech technických specializací, jdi do Aplikované elektrotechniky. Pokud už teď víš, že míříš technicko-ekonomickým směrem a už v bakalářském studiu bys rád nabral praktické zkušenosti a solidní ekonomický základ, pak je Elektrotechnika a management jasná volba. Z obou specializací lze ale bez větších problémů jít na libovolnou magisterskou navazující specializaci. Můžeš se ptát starších kolegů i učitelů.   

Mám strach, jestli zvládnu studium matematiky a fyziky na FEL ČVUT. Jak poznám, na jaké jsem úrovni?

Úrovně středních škol jsou různé a tak můžeš jako absolvent jedné školy mít lepší matematický základ než jiní maturanti. Dobrým vodítkem je úroveň úspěšně absolvované státní maturity Matematika+. Pokud máš přeci jen obavy, fakulta každoročně vypisuje kurzy matematiky i fyziky, kde si můžeš doplnit znalosti, ve kterých si nejsi jistý.